تبلیغات
زورخانه امام علی (ع) رضوانشهر

زورخانه امام علی (ع) رضوانشهر
قالب وبلاگ
yeksan sazi

در این دوره آموزشی که از تاریخ 11 تا 14 بهمن ماه 1391 در محل آکادمی ملی المپیک و در دو گروه 40 نفره برگزار شد شرکت کنندگان با مفاهیم فنی،علم تمرین،کشتی پهلوانی و آسیب های ورزشی و ... توسط  اساتید این دوره آشنا شدند.

در مراسم پایانی که با حضور دکتر مهرعلیزاده رئیس IZSF و محمد رضا طالقانی سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای همراه بود ، ابتدا دکتر علیرضا حساس رئیس کمیته آموزش IZSF گزارشی از نحوه برگزاری کلاس ها ارائه داد. سپس محمد رضا طالقانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این دوره آموزشی ،

آنرا قدم اول در راه گسترش اصولی ورزش ملی و اصیل کشور دانست و گفت برای جهانی شدن این رشته باید همه تلاش کنیم.وی متذکر شد که باید ابتدا این رشته را در داخل کشور به خانه های مردم ببریم و از همه اهالی زورخانه درخواست کرد که از طرح پروانک ها که ورزشکاران 11 تا 14 سال را در بر می گیرد را حمایت کنند تا برای ورزش باستانی پشتوانه سازی کرد. طالقانی در ادامه گفت، من از دکتر مهرعلیزاده هم تشکر می کنم زیرا خدا فرموده از کسی که کاری انجام می دهد تشکر کنید.انصافاً در این چند سال فدراسیون جهانی کارهای زیادی انجام داده و پیشرفت خوبی داشته. ما فقط با این ورزش می توانیم در دنیا فرهنگ و تمدن خود را نشان دهیم. هدف ما از تشکیل این کلاس این است که در آینده ای نزدیک 40 مرشد و 40 مربی به سراسر دنیا بفرستیم .


در ادامه دکتر مهرعلیزاده نیز ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری دوره های آموزشی گفت، به دلیل برگزاری مسابقات جهانی در اردیبهشت ماه باید این دوره های آموزشی را جدی بگیریم تا با بالا بردن توانایی تیم ها توانمندی کشورمان را به دنیا نشان دهیم.بحث جهانی شدن ورزش زورخانه ای،بحث شخصی نیست،بلکه بحث ملی است.کشورهایی مثل چین و کره و ژاپن رشته هایی را به دنیا ارائه کرده اند ولی روند جهانی شدن این رشته ها حدود 60 تا 70 سال بوده. ما هم اکنون هشت سال است که بحث جهانی شدن ورزش باستانی را جدی گرفته ایم و در نظر داریم به کمک مربیان ،ورزشکاران  و بخصوص فدراسیون ورزش های زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران در مدت زمان بسیار کمتری این رشته را در سراسر دنیا گسترش دهیم.این رشته آمیزه زیبایی است از فرهنگ و اعتقادات ما و خوشبختانه نشانه های خوبی از پیشرفت کار مشاهده می شود. آقای طالقانی از چهره های شناخته شده ورزش هستند و  فدراسیون زورخانه ای در مدت 27 روز کاری حرکت های قابل توجهی انجام داده است.

در پایان از سوی دکتر مهرعلیزاده و محمدرضا طالقانی به کلیه شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره داده شد.
[ یکشنبه 15 بهمن 1391 ] [ 01:25 ب.ظ ] [ حامد رفیعی مجومرد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


ورزش باستانی برای اولین بار در رضوانشهر جمعه شب مورخ 1383/04/12 در حسینیه سالار شهیدان افتتاح گردیدکه بعد از گذشت یک سال ونیم به پایگاه شهید چمران انتقال یافت و به مدت دو سال ورزش در آنجا سپری شد.با توجه به سفر مقام معظم رهبری به استان یزد و قول ساخت 20 زورخانه،زورخانه رضوانشهر در آب انبار واقع در زیر مسجد جامع در اوایل تیرماه 1387 به بهره برداری رسیدو ورزشکاران ورزش خود را نوروز 1388 شروع کردند. در حال حاضر فعالیت زورخانه شبهای زوج هقته از ساعت 19:30 الی 21:30 به طور رسمی برقرار میباشد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :