تبلیغات
زورخانه امام علی (ع) رضوانشهر

زورخانه امام علی (ع) رضوانشهر
قالب وبلاگ

ابراهیم عزیزی در جمع ورزشكاران و پهلوانان زورخانه‌ای بندرعباس گفت: رشته ورزشی پهلوانی و زورخانه‌ای نمادی از ارزش ها و معنویت ها هستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان  در جمع ورزشكاران و پهلوانان زورخانه‌ای بندرعباس با تبریك ایام‌الله مبارك دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رشته‌ها و بخش‌های مختلف ورزشی چه قهرمانی و چه باشگاهی در كشور روند رو به رشدی را طی می‌كند.

 استاندار هرمزگان با اشاره به وجه تمایز ورزش پهلوانی و سایر ورزش‌ها عنوان كرد: همراه بودن ورزش پهلوانی با ارزش‌ها باعث شده این ورزش ویژگی منحصری در مقایسه با دیگر رشته های ورزشی داشته باشد.

 وی ابراز داشت: وجه تمایز رشته‌های پهلوانی این است كه ارزش ها و معنویت‌ها را در دل خود راه داده است.

 عزیزی با بیان اینكه ورزش در نظام اسلامی زمانی دارای جایگاه است كه با ارزش‌ها همراه بوده و در دل خود توسعه دهنده ارزش‌ها باشد، تصریح كرد: از اینكه در جامعه اسلامی در كنار امر ورزش، ارزش‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد خوشحالم ضمن اینكه این روند همچنان باید توسعه یابد.

 وی بیان كرد: هنگامی كه مقام معظم رهبری می‌فرمایند ورزش باستانی برای ما یك تاریخ است و تنها یك ورزش نیست به دلیل ارزش‌هایی است كه با این ورزش همراه شده و در جهت رشد، پیشرفت و توسعه فرهنگ معنوی گام بر می‌دارد.

 نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینكه ارزش‌ها باید بر تمام بخش‌های ورزشی حاكم باشد، خاطرنشان كرد: با روح معنوی كه بر فضای ورزشی حاكم است می‌توان توسعه دهنده این فضای ورزشی بود.

http://fipz.ir/img/news/1359965136.jpg
وی در پایان با تاكید بر توسعه بستر ورزش ارزشی زورخانه ای در استان هرمزگان و بندرعباس بیان كرد: در جهت احداث چند زورخانه خوب و درشان پهلوانان بندرعباس زمین اختصاص داده و اعتبارات خوبی هم در این زمینه پیش بینی شده است.

 در ادامه رسول دهقانی رییس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای طی سخنانی ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان به دلیل توجه وی به ورزش باستانی و زورخانه ای گفت: از سال ها قبل در بحث ورزش عقب ماندگی های بسیاری را در استان هرمزگان احساس می‌كردیم كه این عقب ماندگی با زحمات استاندار مردمی در حال مرتفع شدن است.

 وی افزود: در گذشته هیچ مكان ورزشی برای ورزش زورخانه‌ای وجود نداشت اما نماینده عالی دولت در استان هرمزگان سه قطعه زمین به منظور احداث زورخانه اختصاص داد.

 دهقانی همچنین یادآور شد: استاندار هرمزگان به فرمانداران دستور داده اند كه در تمام شهرستان ها نسبت به احداث حداقل یك زورخانه اقدام نمایند.
[ دوشنبه 16 بهمن 1391 ] [ 10:42 ب.ظ ] [ حامد رفیعی مجومرد ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


ورزش باستانی برای اولین بار در رضوانشهر جمعه شب مورخ 1383/04/12 در حسینیه سالار شهیدان افتتاح گردیدکه بعد از گذشت یک سال ونیم به پایگاه شهید چمران انتقال یافت و به مدت دو سال ورزش در آنجا سپری شد.با توجه به سفر مقام معظم رهبری به استان یزد و قول ساخت 20 زورخانه،زورخانه رضوانشهر در آب انبار واقع در زیر مسجد جامع در اوایل تیرماه 1387 به بهره برداری رسیدو ورزشکاران ورزش خود را نوروز 1388 شروع کردند. در حال حاضر فعالیت زورخانه شبهای زوج هقته از ساعت 19:30 الی 21:30 به طور رسمی برقرار میباشد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :